EFOP-1.3.5-16-2016-00828

A projekt azonosítószáma: EFOP-1.3.5-16-2016-00828

Támogatás összege: 24 933 000 Ft

A támogatás mértéke: 100 %

A projekt befejezésének dátuma: 2020. 03. 01.

A projekt tartalmának bemutatása:

A projekt célja

a kisközösségek fejlesztésének elősegítése és megerősítése. A generációk közötti kapcsolat erősítése; az önkéntes és karitatív tevékenységekben való részvétel előmozdítása; a társadalmi szolidaritás céljának elérése.

Tevékenységek

- Célcsoport toborzás: a programok iránt érdeklődők felkutatása.

- Önképzés: Az önkéntesek kompetenciáinak fejlesztése, a betervezett tevékenységek ellátása, a célcsoport szakszerű kezelése érdekében.

- Projektet bemutató tájékoztató rendezvények: a célcsoportnak a projekt megismerése alapvető fontosságú a sikeres lebonyolításhoz.

- Önkénteseknek szervezett programok: az önkéntes munkában való aktív részvételre ösztönzés, motiválás, a társadalmi szerepvállalásra való hajlam erősítése miatt.

- Életút interjúk készítése: a helyi hagyományok feltárása és megőrzése.

- Színházi előadások bemutatása nyugdíjasoknak: önkéntes tevékenység keretében biztosított szolgáltatások nyújtásának megszervezése, közvetítése.

- Kamarás Kupa szervezése: a diákok valamint az idősek tudásának és tapasztalatának bemutatása, munkájuk megbecsülése és a hagyományok megőrzése- a fiatal generációk számára minta és érték teremtése.

- Diákönkormányzati tábor: az érdekképviselet erősítése, a közösségi szolgálat, illetve a hazai és nemzetközi önkéntes munka lehetőségeinek, szereplőinek és szabályzóinak megismerése.

- Iskola-érzékenyítő napok: fenntartható fejlődés az önkéntes munka és a társadalmi felelősségvállalás tanításának segítése.

- Fejlesztő tréningek: tanárok és önkéntesek képzése a célcsoport szakszerű kezelése

- Eszközbeszerzés: szükségesek a projekt szakmai megvalósításához.

- Életút nagyrendezvény: közösségi aktivitás erősítése.

- Színházi programfejlesztés: az idősek helyzetének megismertetése, társadalmi feszültségek bemutatása.

- Szülőakadémia: családok megerősítését, fiatalok felelős életre nevelése.

- Szociális kompetencia fejlesztő és társadalmi felemelkedést támogató programsorozat. A térségben maradás támogatása, fiatalok felelős életre nevelése, önismeret fejlődését elősegítő valamint a felelős és megalapozott pályadöntésekhez szükséges gyakorlatok elsajátítása.

- Iskolatörténeti kiállítás szervezése: a helyi szellemi, tárgyi és épített kulturális örökség összegyűjtése, rendszerezése és megismertetése.

- 2 kisközösség működtetése: a partner iskola kulturális fejlesztése (rajz, zene, dráma), hagyományőrzése, a nyugdíjas korú valamikori diákok és tanárok élményeinek megőrzése, a sporthagyományok ápolása.